מה ההבדל בין ייעוץ עסקי לליווי עסקי?

הרבה שואלים אותי, מה ההבדל בין ייעוץ עסקי לליווי עסקי? והאם יש בכלל הבדל ביניהם? תופתעו לדעת כי ההבדל הוא עצום, תמשיכו לקרוא
איש עסקים מחזיק אפשרויות בשתי ידיים שמושטות קדימה

הסיבה לקחת ייעוץ או ליווי כלשהו נובעת מהצורך לשפר יכולות או לרכוש אותן, בין אם מדובר בכושר, לימודים או בניהול העסק שלכם. לאחר שהבנו את הסיבה לפנות למומחה בתחום מסוים, בואו ננסה להבין איך אני מזהה מומחה לעסקים, איזה שירות צריך לבקש וכיצד אדע לעשות את הבחירה הנכונה  עבורי.

 

נתחיל בהגדרת היועץ העסקי על מנת שנוכל לזהות אותו כאשר נעבור לידו ברחוב או שנתקל בפוסט שלו ברשת החברתית. על היועץ להיות בעל ידע והשכלה בכל הקשור לתחום מנהל העסקים ברמה גבוהה אך לא בהכרח מומחה בכל העסקים הקיימים בכל הענפים. יועץ אידיאלי יהיה מומחה בתחום בו אנו זקוקים לעזרה, למשל לא אקח נגר לבצע עבודה של רתך למרות ששניהם עובדים בענף הבנייה והשיפוצים. 

 

יועץ טוב ידבר איתכם, ייקח את המידע שהוא צריך וייבנה לכם דרך פעולה שאיתה אתם צריכים לעבוד על מנת להגשים את היעדים שהגדרתם לו. יועץ מעולה ישוחח איתכם, ייבנה איתכם מערכת ציפיות על מנת שתהליך הייעוץ ובניית התכנית תהיה תהליך משותף, ובכך יהיה ניתן להגיע ליעדים שרציתם ואולי אפילו כאלה שלא חשבתם עליהם בדרך הנוחה והטובה לכם.

 

עכשיו ננסה להבין אילו שירותים אותו איש מקצוע יכול להציע לכם. ליועצים בדרך כלל יש שני דרכים עיקריות לעזור לכם, האחד הוא ייעוץ בו תקבלו את הכלים, את התכנית ואת המשימות שאתם צריכים לעשות. השירות השני הוא ליווי או אימון עסקי, בו תבנו יחד עם היועץ את הכלים, התכנית והמשימות שיש לבצע תוך כדי בקרה מצד היועץ. לכל שירות יתרונות וחסרונות ולכן חשוב שתבינו מה אתם צריכים, פתרון לטווח קצר או טווח ארוך.

הירשמו לעדכונים מעניינים

אז מה זה בעצם תהליך ייעוץ או ליווי עסקי? למה אני צריך לצפות?

  • התהליך מבוסס שיטת Go / No Go כלומר כל שלב נבנה בהסתמך על השלב הקודם ולא יכול להתקיים בלעדיו.

ייעוץ עסקי או ליווי יתחילו באופן דומה, שניהם יתחילו בפגישת תיאום ציפיות על מנת להבין האם באמת איש המקצוע יכול לפתור את הבעיה שלכם או גיבוש הרעיון בין אם מדובר בעסק חדש או פרוייקט ספציפי. לאחר מכן יוגדר חזון היזם והיעדים שלו. בעזרת אלו יהיה ניתן לבנות תוכנית עסקית מקיפה שתכלול רבים כגון פילוח לקוחות, הערך המוצע ללקוח, ערוצי הפצה והתקשרות ללקוחות, שימור לקוחות, יצירת זרם הכנסות, משאבים עיקריים, פעולות עיקריות, שותפים עיקריים ומבנה העלויות של העסק. 

כאשר התכנית תאושר על ידי כל הצדדים, יהיה ניתן לפנות לבניית משימות, אסטרטגיה, ניהול משברים, ניהול משאבי אנוש, תכנית שיווקית ועוד. חלק מהשלבים היועץ העסקי יגע בעצמו וחלקם ייתכן כי ישתמש במומחה נוסף על מנת לטפל בחלקים מתוך השלם אך הוא זה שצריך לפקח ולנהל את התהליך.

אני מדריך עסקי אשר מומחה בהקניית כלים ניהוליים לעסקים של “מופע של אדם אחד” או צוות קטן. יזמים רבים בתחילת דרכם אומנם מומחים בתחומם אך לעיתים רבות חסרים להם הכלים והיכולות לנהל את עצמם והצוות שלהם.

אני פה לעזור לך לנהל את העסק ולא לעבוד בו

השאירו תגובה

שתפו עם חברים

Share on google
Share on linkedin
Share on facebook

מאמרים אחרונים

הירשמו לעדכונים מעניינים

היי, כבר ביקרת בחנות?