עונתיות בעסקים, לא רק בענף התיירות

עונתיות בתיירות היא חלק מובנה מהענף. ועל כן עולה השאלה האם העונתיות היא איום או הזדמנות? ניתן לומר כי תכנון נכון של עסק תיירותי אשר תלוי בעונתיות יכול לשמש כנקודת זינוק לעונה החזקה שאחריה ולהגדיל מאוד את רווחיו.
איש מצייר על חלון זכוכית גרף של תחזית עסקית

אבל מה היא עונתיות בתיירות?

 

לשאלה זו תשובות רבות והן תלויות בעסק. אין מדובר באקלים גרידא כמו שנהוג לחשוב אלא באלמנטים רבים אחרים כגון תקופת חגים דתית, חופש ממסדי (החופש הגדול), נדידת בעלי חיים, פסטיבלים גדולים, כנסים בנושאים שונים, ירידה במחירים, הזדמנויות עיסקיות, אירועי ספורט ועוד.

 

התיירות בצפון הארץ מבוססת בעיקר על תיירות פנים שבעיקרה היא תיירות עונתית אקלימית. תיירות זו היא תיירות הפועלת בעונות מסוימות בשנה ובעונות אחרות הפעילות נמוכה מאוד עד לא קיימת. השאלה איך מתמודדים עם חוסר הפעילות הזאת ואיך מקימים עסקים קטנים ובינוניים בתחום התיירות בצורה עונתית.

בצפון הארץ יש אטרקציות עונתיות רבות כמו אתר החרמון, שיט נחלים ויחד איתן יש אטרקציות הפעילות כל השנה כמו טיולי שטח על כלים ממונעים, טיולי אופניים, אתרי טבע ונוף (פארקים, שמורות טבע) ועוד. ויש כמובן את המלונות וחדרי האירוח הפעילים, באופן מסורתי, כל השנה אך זה לא אומר שהתפוסה שלהם באותה הרמה כל השנה.

 

הבעיה של כל אלו שהם עסקים אשר יש להם הוצאות קבועות ומשתנות. ההוצאות הקבועות כגון ארנונה משולמות כך או כך ועל כן יש צורך ב”פיצוי” העונה החלשה בעזרת העונה החזקה או חיזוק העונה החלשה על מנת לעמוד להיות עסקים רווחיים. אם כך השאלה אותה שואלים בעלי יחידות האירוח, המלונות והאתרים שבאפשרותם לפעול כל השנה היא: האם לפעול בצורה מלאה, חלקית או לסגור לתקופה החלשה (בד”כ בחורף, אחרי החגים)?

הירשמו לעדכונים מעניינים

התייחסו לנושאים הבאים, על מנת להבין כיצד לפעול:

 

  1. הוצאות קבועות לעומת הוצאות משתנות, הכנסה בעונה החלשה לעומת ההוצאות המשתנות.
  2. מה יקרה כאשר נסגור במהלך השנה? קשר עם לקוחות? קשר עם ספקים?
  3. מה יקרה לארגון אם תבוצע סגירה חלקית או מלאה? הכשרת עובדים, איכות התשתית ועוד.

 

  • בהפעלה מלאה של העסק אנו נשמור על העובדים ועל איכות כוח האדם. נשמור על שם העסק בשוק, בעיקר בקרב ספקי התיירות, וננסה להיות בלעדיים בעונה החלשה, באזור בו אנו נמצאים אם מדובר בעסק שיש לו מתחרים רבים. מצד שני, נסתכן בהוצאות גבוהות ובהפסד חודשי שינגוס מרווחי העונות היותר חזקות. בעונה זו נשקיע יותר בשיווק ונכין את הקרקע השיווקית לעונה החזקה.
  • בסגירת העסק בצורה מלאה אנו נחסוך בהוצאות המשתנות בלבד אולם נשלם את ההוצאות הקבועות. בנוסף, יפסק הקשר היומי עם ספקי התיירות בפרסומים (בעיקר באינטרנט). הרי יש לציין שהמקום סגור בתקופה מסוימת בשנה. בתחילת העונה החזקה יש להכשיר צוות עובדים חדש. כפי שקורה למשל, באתרי הקייקים ובאתרי הסקי ותיירות החורף.
  • הפעלת העסק בצורה חלקית אפשרית במידה וההוצאות המשתנות גבוהות וההוצאות הקבועות נמוכות. במקרה זה, נפתח את העסק בסופי שבוע ובהזמנה מיוחדת. לדוגמא, סיור קולינרי, נסיעות בטרקטורונים , ייקבים ועוד.

 

נשמע מסובך? אין צורך לדאוג אני כאן בשבילכם, צרו קשר לתיאום פגישת היכרות ללא עלות

השאירו תגובה

שתפו עם חברים

Share on google
Share on linkedin
Share on facebook

מאמרים אחרונים

הירשמו לעדכונים מעניינים

היי, כבר ביקרת בחנות?